Programujeme v Pythonu (1. diel učebnice)

165.00 189.00 

Učebnice je určena pro studenty středních škol k výuce předmětu informatika, ale i pro samouky, kteří se chtějí seznámit s Pythonem. Také může pomoci učitelům, kteří se rozhodli pro výuku jazyka Python.

Počet strán: 77

Jazyková verzia: česká

Formáty: pdf, epub, mobi

Autor: Mgr. Peter Kučera

Vyčistit
Katalogové číslo: 19epc01 Kategorie: ,

Popis

V našem školním prostředí má zatím největší tradici jazyk Pascal, resp. objektový Pascal v prostředích Delphi a Lazarus. Dnes je tento jazyk již starý a v praxi se téměř nikde nepoužívá. Učebnice vychází z našich několikaletých zkušeností s výukou programování na gymnáziu v jazycích Pascal, Object Pascal a Python. I u nás ve škole jsme řešili neaktuálnost Delphi a Lazarus a rozhodli jsme se přejít na jazyk Python. Jelikož na tento jazyk v té době na Slovensku neexistovala vhodná učebnice, rozhodli jsme se ji napsat. Potěší nás, pokud pomůžeme i díky této učebnici zpopularizovat tento programovací jazyk i na českých středních školách.
Učebnice obsahuje kapitoly, které podle nás mají zvládnout i studenti, kteří se nebudou připravovat na maturitu z informatiky. Obsah učebnice pokrývá základní kurz programování v rozsahu přibližně 33 vyučovacích hodin, přičemž některé z úkolů doporučujeme zadávat na domácí přípravu. Prvních 16 vyučovacích hodin je oddělených sedmou kapitolou – Úkoly na opakování I. Dalších 16 hodin končí čtrnáctou kapitolou – Úkoly na opakování II. Kapitola 15 – Pracujeme s textem je doplňující kapitola, která je vhodná pro šikovnější skupiny nebo chytřejší studenty ve skupině. Ne však pro svou náročnost, ale jen z časového hlediska.

Učebnice je názorná, obsahuje řadu praktických úkolů, využívá grafické prostředí knihovny tkinter. Studenti se na začátku naučí kreslit grafické útvary, používat cyklus a větvení, ovládat program klávesnicí a myší. V závěru budou tvořit animace a jednoduché hry. V závěru učebnice je jeden závěrečný test z našeho školního prostředí.

Pri objednávke nad 10 ks učebnice dostáva učiteľ príručku a testy k učebnici zdarma.

Další informace

Verze

Objednávka do 10 ks, Objednávka nad 10 ks

Mohlo by se Vám líbit…