Úprava předvoleb (úprava profilu, změna hesla, nastavení notifikací)

2016-09-20_11-18-23 Tady se dozvíte, jak si můžete Moodle a jeho služby přizpůsobit svým potřebám.

Všechna nastavení v nové podobě Moodle naleznete pod svým přihlášením vpravo nahoře – skrývají se pod položkou Předvolby.

2016-09-20_11-18-42

Z předvoleb jsou pro vás důležité tři:

  • upravit profil,
  • změnit heslo,
  • posílání zpráv.

Úprava profilu

V úpravě profilu bude asi vás i vaše žáky nejvíce zajímat doplnění obrázku uživatele, případně nějakých informací o sobě. V každém případě myslete na ochranu osobních údajů, aby to byly jen informace, které nejsou závažného charakteru. Obrázkem nemusí být přímo vlastní fotografie, ale jen nějaký ilustrační obrázek, nebo i kresba. Nemusíte se však bát použít i vlastní fotografii. Má malou velikost. Všichni jste navíc zařazení v oddělených skupinách.

2016-09-20_11-19-49

2016-09-20_11-20-04Obrázek přeneste do okénka myší (podobně jako když žáci odevzdávají úlohy) a nezapomeňte dole stisknout tlačítko Aktualizovat profil.

Změna hesla

Po prvním přihlášení je nutná změna hesla určitě u učitelů a žáků druhého stupně. Pokud to není nutné, na prvním stupni to nedělejte. Nové heslo totiž musí splňovat mnohem více kritérií než ta, která jste dostali od nás, a pro žáky pak může být jeho zápis příliš náročný. Kritéria jsou napsaná nad okénkem pro zadání současného hesla. 2016-09-20_11-23-26

Při ztrátě hesla si dejte poslat nové a toto si hned při prvním přihlášení změňte.

2016-09-20_11-54-03POZOR!

Nové heslo přijde učitelům na jejich přihlašovací mail, tedy ten, který mají uvedený v profilu. Žáci dostanou nové heslo na svůj školní mail v případě, že ho mají zřízený (zatím ho má jen pár škol), nebo na mail, který jsme si vytvořili ve škole. Informaci o tom, jak se do něj dostat, jsme poslali na každou školu spolu s přihlašovacími údaji do eUčebnic.

Změna posílání zpráv (notifikací)

Jakožto učitelé máte přednastavené zasílání mailových zpráv v případě, že vám žák pošle nějakou zprávu, předá roli apod. Někteří to vítají, pro jiné to může být otravné, hlavně v případě, že všechny zprávy jdou do vaší soukromé schránky. Tento problém lze řešit dvěma způsoby:

  1. Vytvořte si jen pro tento účel nový mail a změňte si mailovou adresu v nastavení odesílání zpráv. Pak do něj občas můžete nakouknout, ale tyto maily vám  už nebudou zahlcovat vaši soukromou mailovou schránku. Tuto možnost najdete úplně dole na stránce. Nezapomeňte si uvedenou změnu uložit.
    2016-09-20_11-26-14
  2. V nastavení posílání zpráv odznačte posílání e-mailů v položkách zprávy, fórum, přednáška i zadání a uložte změny dole na stránce. Zde zobrazujeme pouze položku Zadání.2016-09-20_11-25-04

Poznámka:
V minulé verzi Moodle nefungoval druhý postup spolehlivě a učitelé museli tak či tak použít první možnost. Aktuálně je pro nás časově náročné to otestovat, proto nás potěší informace od vás, zda už je to v nové verzi funkční. Děkujeme!