eUčebnice Programujeme v Pythonu – licence pro školy

80.00 

UČEBNICE JIŽ ČESKÉ VERZI!

Učebnice je vytvořena v prostředí Moodle na bázi e-learningu, s upraveným grafickým prostředím. Je přístupná pomocí webových prohlížečů. Každý žák/učitel dostává svůj vlastní přístup.  Učitel má přístup zdarma. Nákupem licence na tuto eUčebnici dostáváte přístup do prostředí na dva po sobě následující školní roky. Minimální objednávka pro školy je 10 ks učebnice!

Autor: Mgr. Peter Kučera

Katalogové číslo: 19euc20 Kategorie:

Popis

Chcete znát nový populární programovací jazyk? Víte, že s programovacím jazykem Python pracují i v Googlu, Faceboooku a CERNu? Nabízíme vám novou učebnici, která dodržuje nejen didaktické zásady, ale zároveň podporuje kreativitu a hravost, která je v každém z nás.

Učebnice je překladem populární slovenské učebnice. Vychází z potřeb aktivních učitelů, kteří se setkávají v Klubu učitelů informatiky vedeným autorem. Autor učebnice vyučuje 15 let informatiku na gymnáziu v Bratislavě, vede Klub učitelů informatiky, v rámci kterého realizuje školení jazyka Python pro učitele. Spolupracuje na přípravě studentů učitelství informatiky FMFI UK v Bratislavě, aktivně spolupracuje i na vytváření vzdělávacích programů a při posuzování učebnic.

Své zkušenosti z vyučování programování v různých programovacích jazycích využil i při tvorbě učebnice. Autorovi záleží na zvyšování kvality předmětu informatika. Na Slovensku spolupracuje se Státním pedagogickým ústavem, Národním ústavem certifikačních měření a jinými institucemi a školami. S jeho prací jste se mohli setkat prostřednictvím IT Fitness testů pro základní školy, které se překládají a upravují z původního slovenského znění.

Učebnice je určena pro studenty středních škol, nejen pro maturanty. Je názorná, obsahuje řadu praktických úkolů, využívá grafické prostředí knihovny tkinter. Studenti se na začátku naučí kreslit grafické útvary, používat cyklus a větvení, ovládat program klávesnicí a myší. V závěru budou tvořit animace a jednoduché hry. Učebnice obsahuje i soubor úkolů na opakování a ukázku závěrečného testu.

Učitelům učebnice poskytuje:

  • servis v podobě připravených hotových materiálů, návodů, metodických poznámek;
  • zadání pro žáky na různé kognitivní úrovni;
  • možnost přidávat vlastní úkoly, hodnotit žáky přímo v prostředí eUčebnice;
  • možnost využívat prostředí jako úložiště žákovských prací, stáhnout si najednou odevzdané úkoly a hodnotit je i bez přístupu na internet;
  • prostor pro vzájemnou komunikaci.
Přístup pro učitele
S hromadnou objednávkou eUčebnic mají učitelé přístup zdarma.
Podpora Na stránce Akademie Alexandra najdete na kartě Podpora pomoc v podobe různých formulářů, tematických plánů a návodů na používaní eUčebnic v podobě videa nebo textu s obrázky. Další podrobné návody a přípravy na každou hodinu najdete v Kabinetu AA školy nebo metodických příručkách k učebnicím 2. stupně ZŠ.
Webináře Pro učitele, využívající naše eUčebnice, realizujeme bezplatné webináře, na kterých se s učebnicemi seznámí blíže. Na tyto webináře můžete „přinést“ vlastní otázky k jejich využívání.
Vyzkoušejte si AA školu
První čtyři hodiny v každém ročníku AA školy (eUčebnice pro 1. stupeň ZŠ) si můžete vyzkoušet bez potřeby registrace. Můžete s nimi pracovat hned od začátku školního roku, dokud nedostanete přihlašovací údaje žáků.